Sorular ve Cevaplar

Anasayfa > Sorular ve Cevaplar


Moulinex ürünlerinin kullanımı, bakımı ve temizliği hakkında sıkça sorulan sorulara ve bu soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

 Ürün kategorinizi seçin


 Ürün ailenizi seçin


1 - Su ısıtıcımı ilk günkü gibi tutabilmek için ne yapmalıyım?
2 - Su ısıtıcımın kirecini nasıl temizlerim?
3 - Su ısıtıcımın gövdesini nasıl temizlerim? 
4 - Moulinex su ısıtıcımın kireç filtresini nasıl temizleyebilirim?
5 - Su ısıtıcısını kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

1 - Su ısıtıcımı ilk günkü gibi tutabilmek için ne yapmalıyım?
Kullandıktan sonra içinde kalan suyu her zaman dökün. Isıtıcının tabanının suyla temas edip etmediğini kontrol etmeyi asla unutmayın. Eğer suların kireçli olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, kireç tabakasının kalınlaşmasını beklemeden su ısıtıcınızı temizleyin.
TOP
2 - Su ısıtıcımın kirecini nasıl temizlerim?
Temizlik için iki yöntem önerebiliriz. 1. Beyaz sirke ile temizleme: Su ısıtıcınızı 500 ml beyaz sirke ile doldurun ve kaynatmadan 1 saat boyunca bekletin. 2. Sitrik asit ile temizleme: 500 ml su kaynatın. 25 gr sitrik asit ekleyin. 15 dakika bekletin. Her iki işlemden sonra da karışımı boşaltın. Tekrar kullanmadan önce su ısıtıcınızı 5 kez temiz su ile çalkalayın. Su ısıtıcınızın kirecini temizlemek için, kesinlikle formik veya sülfaminik asit bazlı diğer kireç çözücüleri kullanmayın.
TOP
3 - Su ısıtıcımın gövdesini nasıl temizlerim? 
Gövdeyi nemli bir bezle silin (gerekiyorsa beze bir damla sirke de damlatabilirsiniz) ve içini de kireç çözücü ile temizleyin (aşağıya bakın). Metal aşındırıcı, ovucu toz, çizmeyen krem temizleyici veya plastiğin rengini değiştirecek herhangi başka bir temizlik maddesi kullanmayın. Su ısıtıcınızı, kablosunu, fişini ya da tabanını asla suya daldırmayın!
TOP
4 - Moulinex su ısıtıcımın kireç filtresini nasıl temizleyebilirim?
Kireci temizlemek ve tıkanmasını önlemek için filtreyi musluğun altında çalkalayın ve fırçalayın. İsterseniz bir gece limon suyu veya beyaz sirke içinde de bekletebilirsiniz.
TOP
5 - Su ısıtıcısını kullanırken nelere dikkat etmeliyim?
Sıcak su, hayati tehlike yaratacak yanmalara ve haşlanmalara sebep olabilir. Su ısıtıcısının bir oyuncak olmadığı, çocuklara anlatılmalıdır. Su ısıtıcınızı, üzerine koyduğunuz çalışma alanının kenarından uzak olacak şekilde yerleştirin. Sıcak bir içecek taşırken veya içerken bebeğinizi kucağınızda tutmayın. Plastik parçalar zarar görebileceğinden dolayı, cihazınızı ısı kaynaklarının yanına koymayın. Cihazınızı sabit ve uygun yükseklikteki yüzeylerde kullanın. Rezistanslara zarar vereceği için cihazınızı susuz çalıştırmayın ve sadece su ısıtmak için kullanın. Su kaynarken kapağını açmayın ve cihazınızı içinde sıcak su varken taşıyorsanız dikkatli olun. Su ısıtıcınız, taban, kablo veya fiş zarar görmüş ise cihazınızı kullanmayın.
TOP


Fiyat Listesi - Site haritası - Hukuki şartlar - Groupe Seb - Moulinex International - Join Us - © Moulinex 2007