Sorular ve Cevaplar

Anasayfa > Sorular ve Cevaplar


Moulinex ürünlerinin kullanımı, bakımı ve temizliği hakkında sıkça sorulan sorulara ve bu soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

 Ürün kategorinizi seçin


 Ürün ailenizi seçin


1 - Ekmek kızartma makinemi nasıl temizlerim?
2 - Hangi çeşit ekmekler kızartılabilir?
3 - Moulinex ekmek kızartma makinemdeki kırıntıları nasıl temizlerim?

1 - Ekmek kızartma makinemi nasıl temizlerim?
Cihazınızın fazla bakıma ihtiyacı yoktur. Düzenli olarak, eğer mümkünse her kullanımdan sonra, dış yüzeyini nemli bir bezle silin. Kırıntılar, ekmek kızartma makinesinin tabanında bulunan tablada birikir. Bu tablayı, cihazınızın alt bölümünde bulunan kapağı açıp (kapağın varlığı modele göre değişklik gösterebilmektedir) dışarı doğru çekerek çıkarmalı ve düzenli aralıklarla temizlemelisiniz. Cihazınızı temizlerken alkol içeren aşındırıcı ürünler veya temizleyiciler kullanmayın, sadece yumuşak ve doğal temizleme sıvıları kullanın.
TOP
2 - Hangi çeşit ekmekler kızartılabilir?
Tüm ekmek çeşitleri kızartılabilir. Ancak bayat ekmeklerin daha çabuk kızardığını unutmayın. Donmuş ekmekler ise daha uzun sürede kızarır. Ayar düğmesi sayesinde ekmeğinizin kızarıklığını kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Eğer ekmek dilimlerinden biri cihazın içinde sıkışırsa cihazı kapatın ve soğumasını bekleyin. Soğuduktan sonra elinizi yakma riski olmaksızın ekmeği çıkarabilirsiniz.
TOP
3 - Moulinex ekmek kızartma makinemdeki kırıntıları nasıl temizlerim?
Ekmek kızartma makinenizi çöp tenekesi ya da lavaboya götürüp alttaki kapağı açmak suretiyle kırıntıları temizleyin. Ekmek kızartma makinesinin içinde sıkışmış olan kırıntıları temizlemek için ise cihazınızı sallayın.
TOP


Fiyat Listesi - Site haritası - Hukuki şartlar - Groupe Seb - Moulinex International - Join Us - © Moulinex 2007