Sorular ve Cevaplar

Anasayfa > Sorular ve Cevaplar


Moulinex ürünlerinin kullanımı, bakımı ve temizliği hakkında sıkça sorulan sorulara ve bu soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

 Ürün kategorinizi seçin


 Ürün ailenizi seçin


1 - Malzemeleri hangi sırayla eklemeliyim?
2 - Başarılı bir sonuç elde etmek için nelere dikkat etmeliyim?
3 - Ekmek yapma işlemi sırasında elektrik kesilirse ne yapmalıyım?

1 - Malzemeleri hangi sırayla eklemeliyim?
Her zaman öncelikle tereyağı, sıvı yağ, yumurta, su, süt gibi sıvıları önce ekleyin. Daha sonra ilk yarıda sırasıyla tuz, şeker, un, ikinci yarıda süt tozu veya diğer katı malzemeler ile un, son olarak da mayayı ekleyin.
TOP
2 - Başarılı bir sonuç elde etmek için nelere dikkat etmeliyim?
Tarifte tersi belirtilmediği sürece tüm malzemeler oda ısısında ve verilen ölçüde olmalıdır. Sıvıları cihazın ölçekli kabıyla ölçün. Bir tarafı çay kaşığı ve diğer tarafı da çorba kaşığı ölçüsünde olan çift taraflı ölçü kaşığını kullanın. Kaşıkla verilen tüm ölçüler tamdır. Yanlış ölçümler, kötü sonuçlara sebep olur. Güzel ekmekler yapmak için doğru malzemeleri kullanmak çok önemlidir. Malzemeleri son kullanma tarihlerinden önce kullanmaya, serin ve kuru yerde saklamaya dikkat edin. Kullanacağınız unun miktarını tam olarak ayarlamanız önemlidir. Bu yüzden un miktarını ölçerken mutfak terazisi kullanmalısınız. Aktif kuru ekmek mayası kullanın. Tarifte aksi belirtilmedikçe kabartma tozu kullanmayın. Mayayı, paketi açtıktan sonraki 48 saat içinde kullanmalısınız. Hamurun kabarmasını engellememek için, başlangıçta tüm malzemeleri ekmek tepsisine koymanızı ve kullanım sırasında aksi belirtilmediği takdirde kapağı açmamanızı tavsiye ediyoruz. Tarifte belirtilen içerikleri ve ölçüleri birebir takip edin. Önce sıvı malzemeler, sonra katı malzemeler. Maya, sıvılarla, şekerle ve tuzla temas etmemelidir.
TOP
3 - Ekmek yapma işlemi sırasında elektrik kesilirse ne yapmalıyım?
Eğer ekmek yapma işlemi sırasında program elektrik kesintisi veya yanlış kullanım yüzünden kesilirse, cihazın 7 dakikalık koruma süresi devreye girer ve ayarlar kaydedilir. Daha sonra işlem kaldığı yerden devam eder. Bu 7 dakikalık süre aşıldığı zaman tüm ayarlar silinir.
TOP


Fiyat Listesi - Site haritası - Hukuki şartlar - Groupe Seb - Moulinex International - Join Us - © Moulinex 2007